Rady a tipy na vosí hnízda

vocí hnízda cukroví


I příprava tak jednoduchého cukroví, jakým jsou vosí hnízda, se dá ještě usnadnit a urychlit. Zde je několik tipů.

Drcení piškotů

Piškoty dejte do igelitového sáčku nebo zabalte do mikroténové fólie a několikrát přejeďte kuchyňským válečkem. Můžete také využít jemnou část ručního mlýnku na pečivo nebo mlýnek na mák – z něj budete mít opravdu jemnou surovinu. Piškoty se dobře rozdrtí i v ručním elektrickém universálním mlýnku.

Chladné těsto

Připravené těsto vždy dejte odležet do chladna a teprve pak s ním pracujte. Vosí hnízda z formiček budou mít dokonalý tvar.

Vysypání formičky

Formičky vždy před vložením těsta vysypte moučkovým cukrem nebo jemnou drtí z piškotů – těsto se vám nebude k formičce lepit a snadněji z ní hnízdo vyjmete. Druhou možností je obalit moučkovým cukrem nebo piškotovou drtí kousek těsta, který máte připravené pro vložení do formičky. Můžete kombinovat i obě dvě možnosti.

Vyložení formičky mikroténovou fólií

Pravděpodobně nejlepších výsledků s vyjímáním hotových vosích hnízd z formiček dosáhnete, když si připravíte malé kousky mikroténové fólie, které vložíte do formiček. Až do nich pak vtlačíte těsto a hotové hnízdo vyjmete opatrným tahem za spodní část fólie. Pak teprve fólii z hnízda odstraníte a použijete ji znovu stejným způsobem. I fólii můžete samozřejmě posypat moučkovým cukrem.

Rady a tipy na vosí hnízda

Vyzkoušejte osvědčené rady a tipy pro přípravu vosích hnízd.

více informací »

Formička na vosí hnízda

formička na vosí hnízda

Příprava oblíbených plněných vosích hnízd z nepečeného těsta je s touto rozevírací formičkou mnohem jednodušší než s formičkou, ze které se hnízda musí vyklepávat. Tuto formičku naplníte těstem, uvnitř uděláte místo které vyplníte náplní a na spodní část přitisknete piškot… až do této chvíle je postup stejný jako u formičky, která se nerozevírá. Dál už je to ale jiné – jednodušší. Palci stlačíme střed této formičky, ta se mírně prohne a pak ji snadno rozevřeme a vosí hnízdo snadno vyjmeme.

Koupit formičku »

Náplně do vosích hnízd

Náplně do vosích hnízd jsou různé a vždy záleží především na chuti. Používají se marmelády a džemy, různé krémy nebo třeba i vaječný koňak.

Marmelády a džemy Na naplnění vosích hnízd se nejčastěji používají džemy a marmelády Pro snadnější plnění by měly být řidší, proto je nechte před použitím chvíli v pokojové teplotě.
  • rybízová
  • višňová
  • meruňková

Náplně »

Pečete i další cukroví?

formička na cukroví

Překvapte své blízké cukrovím, které u vás doposud neviděli! Vyberte si z velkého množství formiček, vykrajovátek a šablon na cukroví!

Formičky a vykrajovátka »